Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 2 mijë e 564 testime të realizuara, 946 pacientë kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Rastet pozitive janë nga: Shkup-426, Kumanovë-36, Dibër-2, Shtip-22, Prilep-56, Tetovë-46, Strugë-24, Veles-30, Manastir-61, Ohër-31, Kavadarc-24, Gostivar-46, Gjevgjeli- 12, Strumicë-15, Kriva Pallankë-5, Radovish-2, Krushevë-4, Koçan-3, Probishtip-3, Demir Hisar-1, Makedonski Brod-2, Pehçevë-2, Berovë-24, Vallandovoë-2, Vinic -1, Dellçevë-11, Kratovë-2, Sveti Nikollë-5, Kërçovë-13, Resnjë-15 dhe Negotinë-20.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 789 pacientë të shëruar, ndërkaq betejën me virusin korona e kanë humbur 33 persona./TV21