Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë kanë ndodhur 35 aksidente komunikaci. 16 prej tyre ishin me të lënduar, kurse 19 të tjerë vetëm me dëme materiale.

Gjatë së dielës Policia e Kosovës ka shqiptuar 972 tiketa trafiku, shkruan rtv21.tv.

Ndërsa, për vepra të ndryshme penale policia ka arrestuar 18 persona, 12 janë dërguar në mbajtje, 1 është ndaluar dhe 1 tjetër është dërguar në vuajtje të dënimit./21Media