Sot është ndarë nga jeta edhe një 38 vjeçar kosovar,  i cili është infektuar me koronavirus. I ndjeri është vëllai i drejtorit të Institutit “Epik”, Demush Shasha, i cili e ka konfrimuar lajmin.

“Vellau im, Flamur Shasha, 38 vjeç, ndroj jete. Per shkak rrethanave lus per mirekuptim familjen dhe miqt. Varrimi do jete privat.”, ka njoftuar Shasha.

Vellau im, Flamur Shasha, 38 vjeç, ndroj jete.Per shkak rrethanave lus per mirekuptim familjen dhe miqt. Varrimi do jete privat.

Gepostet von Demush Shasha am Samstag, 4. Juli 2020

Paraprakisht ai ka bërë edhe një postim në rrjetet sociale, ku ka rrëfyer luftën e vëllait të tij me virusin, të cilit nuk mundi t’i mbijetojë.

Shasha ka apeluar të qytetarët se ky virus nuk është i trilluar, ai ka përshkruar edhe sakrificën e mjekvë në luftën kundër COVID-19./21Media

 

Ne shtrat lidhur per oksigjen e nxjerrim vellaun nga autoambulanca dhe me force shtyme ne perpjeten e lehte per te hyre…

Gepostet von Demush Shasha am Freitag, 3. Juli 2020