Një tërmet i fuqishëm në Detin Egje ka tronditur Turqinë dhe Greqinë.

Deri më tani janë raportuar 4 të vdekur, raporton “TRT Haber”.

Lëkundja me magnitudë 7.0, u regjistrua rreth 17 km larg brigjeve të provincës perëndimore të Izmirit./21Media