Telefoni ia shpëtoi jetën

Telefoni ia shpëtoi jetën

Telefonat celularë me të vërtetë mund të jenë shpëtimtarë të jetës, sidomos, kur një shigjetë është drejtuar ndaj jush. Ky ishte rasti për një 43 vjeçar në Australi i cili u sulmua nga një person tjetër.

Sipas policisë, incidenti filloi kur sulmuesi, duke mbajtur një hark dhe shigjetë, u përball me sulmuesin jashtë shtëpisë së tij.

Shigjeta thuhet se u lëshua drejt tij, pasi 43 vjeçari ngriti telefonin për të fotografuar konfrontimin, por pajisja u bë një mburojë e pabesueshme. Policia tha se shigjeta shpërtheu telefonin e viktimës, duke e goditur atë përsëri në fytyrë. Ai pësoi një prerje të vogël, por nuk ishte e rëndë, transmeton rtv21.tv.

 

Njeriu i armatosur, 39 vjeç, u arrestua më vonë në vendngjarje.

Policia tha se incidenti ndodhi në qytetin Nimbin të New South Wales, rreth 180 km në jug të Brisbanes, të mërkurën, duke mos dhënë detaje të tjera.

39-vjeçari u akuzua për sulme dhe dëmtime të pronës dhe do të përballet me gjykatë muajin e ardhshëm./21Media