Ja cilat janë këto erëza

Ja cilat janë këto erëza

Edhe pse zakonisht i përdorim erëzat për të përmirësuar shijen e pjatave të ndryshme, duhet të dini që shumë prej tyre përmbajnë antioksidantë, vajra esencialë dhe përbërës të tjerë kryesorë që lehtësojnë rënien nga pesha.

Konsumi i tyre i përditshëm përmirëson aktivitetin metabolik, mban nën kontroll urinë dhe redukton indin dhjamor.

1. Kanella: Përveçse u jep një shije karakteristike ëmbëlsirave, kosit apo tërshërës, kanella është gjithashtu një aleat i shkëlqyer për të luftuar mbipeshën dhe vështirësitë metabolike. Ajo përmban përbërës aktivë që ndihmojnë në rregullimin e niveleve të glukozës në gjak.Nga ana tjetër, duhet thënë se një lugë gjelle kanellë ( e tretur në ujë ose çaj jeshil) ndihmon për të zgjatur ndjenjën e ngopjes.

2. Shafrani i Indisë: Vlerat ushqyese dhe medicinale të shafranit janë përdorur që në kohërat e lashta në shumë kultura në të gjithë botën. Përdoret pothuajse në të gjitha kuzhinat dhe është një përbërës i rekomanduar në shumë dieta. Ai ka në përmbajtjen e tij kurkuminë, një pigment antioksidues që ngadalëson rritjen e indit dhjamor. Kjo substancë, përveç polifenoleve të saj, lehtëson shkrirjen e yndyrnave dhe parandalon obezitetin

3. Piperi i zi: Piperi i zi, një nga erëzat më të përdorua në të gjithë botën, ka një efekt të shkëlqyer jo vetëm mbi ushqimin, por edhe organizmin. Ai përmban një substancë të njohur si piperinë e cila përveç që i jep aromën e saj pikante, bllokon formimin e qelizave të reja të yndyrës. Së bashku me kapsicinën dhe substancat e tjera, ndihmon në djegien e një sasie të konsiderueshme të kalorive.

4. Rozmarina: E mbani mend herën e fundit kur keni përdorur rozmarinë, me siguri keni qenë duke gatuar mish ose peshk. Por e dini që ajo mund të përdoret edhe për të shkrirë kilogramët e tepërt? Rozmarina është një nga erëzat me më shumë veti antioksiduese dhe antiinflamatore që ndikon drejtpërdrejt në sistemin gastrointestinal duke përmirësuar ndjeshëm tretjen. Frenon urinë nervore dhe ndihmon në ekuilibrimin e niveleve të glukozës në gjak.

5. Xhenxhefili: Xhenxhefili është bërë i njohur në të gjithë botën për efektin e tij detoksikues. Përbërësi i tij kryesor, gingeroli, prodhon një efekt termogjen në trup që përshpejton metabolizmin. Ai gjithashtu përmban antioksidantë dhe substanca antiinflamatore që eliminojnë lëngjet e tepërta në trup dhe toksinat e ndryshme.