Gashi: Presim rënie të lakores së infeksioneve Kolaj: Në Gjakovë kemi rritje të rasteve por situata është stabile

Gashi: Presim rënie të lakores së infeksioneve
Kolaj:
Në Gjakovë kemi rritje të rasteve por situata është stabile

Pesë pacientë me Covid-19 kanë vdekur në 24 orët e fundit, në mesin e tyre edhe një mjek. Janë konfirmuan edhe 168 të infektuar nga ky virus dhe 157 të shëruar.
Në komunën e Prishtinës e cila prin në numrin e të infektuarve, po vazhdon  testimi serologjik i qytetarëve. Sot u testuan 50 persona.(Teksti-Valmira HOTI, kamera- Fidan BAJRAMI)/21Media