Ju mund ta keni vënë re se dhimbja juaj kalon në një nivel tjetër pasi keni konsumuar një vakt të caktuar. Kjo ndodh pasi ushqimi që kondumoni mund të luajë në rol në përkeqësimin ose zvogëlimin e inflamacionit.

Inflamacioni është pjesë e natyrshme e trupit, infeksioni, plagët dhe dëmtimi i indeve nuk do të mund të shërohen pa të.

Por inflamacioni gjithashtu shkakton shumë shqetësime, dhimbje, skuqje, ënjtje dhe nxehtësi.

Në vend që të kërkoni një ilaç anti-inflamator, këtu janë pesë ushqime qetësuese që mund të zvogëlojnë inflamacionin dhe ta bëjnë dhimbjen tuaj më të menaxhueshme.

1. Specat djegës

Provoni të shtoni speca djegës në dietën tuaj nëse keni dhimbje të kyçeve.

Kapsaicina, përbërja në speca që e bën gojën tuaj të ndihet e nxehtë, është zbuluar se prodhon një efekt anti-inflamator dhe veti të mundshme antioksiduese.

Specat djegës janë gjithashtu plot me vitamina B-6 dhe C, si dhe kalium, fibra dhe beta karotinë, të cilat trupi juaj i shndërron në vitaminë A. Besohet se pigmentet e kuqe dhe portokalli në speca, të quajtura karotenoide , mbrojnë nga kanceri gjithashtu.

Përfitimet e specit të nxehtë

Zvogëlon inflamacionin

Promovon një zemër dhe mushkëri të shëndetshme

Ndihmon në ekuilibrimin e metabolizmit tuaj

2. Shafran i Indisë

Shafran i Indisë është ajo erëz e guximshme, e verdhë-portokalli e cila është e shkëlqyeshme për t’u përfshirë në dietën tuaj për të zvogëluar inflamacionin.

Shafran i Indisë është po aq efektiv në uljen e inflamacionit sa disa ilaçe anti-inflamatore, falë përbërjes kurkuminë.

Kurkumina është përbërësi kryesor aktiv në shafran i Indisë. Është zbuluar se ka efekte të fuqishme anti-inflamatore dhe është një antioksidant shumë i fortë. Ajo përputhet me efektivitetin e disa ilaçeve anti-inflamatore.

Përfitimet e shafran i Indisë

Anti-inflamator

Përmban antioksidantë, të cilët janë thelbësorë për shëndetin

3. Hudhra

Hudhra nuk është vetëm e shijshme ajo mund të zvogëlojë inflamacionin nga dhimbjet e kyçeve. Kjo falë përbërjeve anti-inflamatore të squfurit që gjenden te hudhra.

Hudhra është pjesë e gjinisë Allium , e cila është e njohur për prodhimin e saj të përbërjeve organosulfuri. Ato gjithashtu promovojnë shëndetin e zemrës, luftojnë kancerin dhe lehtësojnë inflamacionin.

Përfitimet e hudhrës

Anti-inflamator

Ndihmon në ruajtjen e një zemre të shëndetshme

Përmban veti antikancerogjene

4. Qershi

Qershitë kanë përbërje në to të njohura si antocianina. Këto janë antioksidantë që punojnë për të lehtësuar dhimbjen. Hulumtimet tregojnë se antioksidantët në lëngun e qershisë mund të zvogëlojnë dhimbjen dhe inflamacionin nga artrozat.

Qershitë janë një burim i pasur i polifenoleve dhe vitaminës C, që të dyja kanë veti antioksiduese dhe anti-inflamatore.

Përfitimet e qershisë

Anti-inflamator

Rrit imunitetin

Rregullon metabolizmin tuaj

5.Salmon

Salmoni është plot acide yndyrore omega-3. Omega-3 ndërhyn në qelizat imune të quajtura leukocite dhe enzimat e quajtura citokina, të cilat janë të dy lojtarët kryesorë në inflamacion. Acidet yndyrore omega-3 ndalojnë procesin para se të fillojë .

Hulumtimet gjithashtu tregojnë se njerëzit që hanë peshk rregullisht, veçanërisht peshq të yndyrshëm si salmoni, kanë më pak të ngjarë të zhvillojnë RA. Ata që tashmë kanë RA raportojnë se kanë ulur ënjtjen dhe dhimbjen e kyçeve kur përfshijnë salmon në dietën e tyre.

Përfitimet e salmonit

Anti-inflamator

Me shumë proteina

Përmban antioksidantë.