"Raportet për testimet të pranuara nga OBSH"

Raportet për testimet të pranuara nga OBSH”

Shifra e personave të prekur me koronavirus në Shqipëri ka kaluar numrin 500.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu nga Parlamenti tha se deri tani janë konfirmuar 518 raste.

“Sot Shqipëria konfirmon 518 të prekur nga COVID-19, ose 10.7% të rasteve të testuara pozitive në më shumë se 4800 testime të kryera. Një raport ky i pranuar nga OBSH për testimi, gjurmimin dhe izolimin e rasteve të dyshuara.”, tha minsitrja./oranews