129 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar brenda 24 orëve të fundit nga gjithsej 1535 teste të realizuara, informojnë nga ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut.

Në ndërkohë që janë shëruar 109 pacientë informojnë nga Instituti për Shëndet Publik.

Betejën me Covid-19 e kanë humbur 6 pacientë. 5 pacientë janë nga Shkupi dhe një nga Struga./21Media