60 persona me COVID-19 janë shtrirë aktualisht në Klinikën Infektive. Kë për RTV21 e ka konfirmuar doktori Salhi Ahmeti.

Ai po ashtu ka treguar se 24 prej tyre janë me oksigjeno terapi, 4 në gjëndje me të rëndë dhe të tjerët në gjendje stabile.

Të mërkuren në Kosovë janë konfrimuar edhe 77 raste me koronavirus nga 437 teste të bëra. Që nga 13 marsi në Kosovë janë konfrimuar 1833 raste me koronavirus, prej tyre  968 janë shëruar dhe 34 kanë vdekur./21Media