Aktualisht 608 pacientë janë duke u trajtuar në QKUK dhe spitalet tjera, kurse 414 prej tyre janë të konfirmuar me COVID-19.

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës, bënë të ditur se më së shumti pacientë të shtrirë ka në Klinikën Infektive dhe atë të Pulmologjisë.

Në Kosovë vetëm sot janë regjistruar 239 raste të reja, kurse janë shëruar 102 pacientë. /21Media