Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjstruar 416 raste të reja me Covid-129, 7 viktima dhe 278 të shëruar.

Nga 2705 testimet e realizuara, rastet e reja janë në:

Shkup – 186, Prilep – 37, Kavadar – 29, Ohër – 23, Veles dhe Strugë nga 16, Tetovë – 13, Kumanovë – 12, Manastir – 11, Strumicë– 10, Gostivar dhe Shtip nga 8, Koçan– 7, Gjevgjeli, Negotinë dhe Kriva Pallankë nga 5, Radovish dhe Dellçevë nga 4, Sveti Nikollë dhe Berovë nga 3, Kërçovë, Resnjë dhe Dojran nga 2, Probishtip, Vallandovë, Kratovë, Bogdanci dhe Krushevë nga 1.

Viktimat janë nga 3 nga Shkupi (61, 66, 86), dy nga Struga (53 dhe 73) dhe nga një rast në Ohër (69) dhe Kavadar (84)./TV21