Një artiste e fiksuar me ngjyrat e cila e shndërroi rezidencën e saj në një oazë me ylber harxhoi 5000 dollarë për pikturimin e shtëpisë shumëngjyrësh brenda dhe jashtë pavarësisht që nuk pranuan fqinjët e saj.

Jane Gottlieb, 70 vjeç, kaloi dy muaj duke shndërruar shtëpinë në Kaliforni, nga një mulli në art, duke shfaqur nëntë ngjyra të ndryshme jashtë dhe dhjetëra të tjera brenda, transmeton rtv21.tv.

Por mirëmbajtja e vendbanimit të ndritshëm është një detyrë e kushtueshme, me një punë vjetore të pikturave të nevojshme për të ndaluar ngjyrat të veniten në rrezet e rrepta të diellit.

Artistja e njohur Jane, e cila ka shfaqur punën e saj në të gjithë botën, tha se shtëpia e saj me katër dhoma gjumi i lë vizitorët të trullosur dhe të buzëqeshur./21Media