Autoritetet në kërkim të të dyshuarve

Autoritetet në kërkim të të dyshuarve

Të paktën tetë persona kanë vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur pas të shtënave me armë në dy lokale në qendër të qytetit gjerman, Hanau, në afërsi të Frankfurtit.

Autoritetet, aktualisht janë në kërkim të të dyshuarve, për të cilët thuhet se kanë ikur nga vendi i ngjarjes, raporton “Bild”.

Raportohet se, motivi për këto të shtënat mbetet i paqartë. /21Media