Për personat që nuk respektuan masat anti-covid gjatë 24 orëve të fundit policia ka shqiptuar 966 gjoba.

Në raportin 24 orësh 758 gjoba janë shqiptuar për shkelësit e rregullave të trafikut.

Të dhënat e këtij raporti bëhet e ditur edhe se në rrugët e vendit janë shkaktuar 16 aksidente trafiku me të lënduar dhe 20 me dëme materiale.

Ndërsa, janë arrestuar 9 persona dhe 4 janë dërguar në mbajtje./21Media