Gili është shumë aktive sa i përket projekteve muzikore

Gili është shumë aktive sa i përket projekteve muzikore

Këngëtarja Gili prej fillimit të karrierës së saj ka sjellur shumë hite dhe ka qenë shumë e dashur për publikun. Gili vazhdimisht sjell projekte të reja, ku trajton tema unike dhe mjaft interesante, shkruan rtv21.tv

Por, a e mbani mend baladën e Gilit “Me kast”, të cilin e kishte sjellur me një videkolip shumë interesant në vitin 2004.

“Me kast” një baladë dashurie tekstin e të cilës e ka shkruar, Ilir Berani ka arritur të pëlqehet  shumë nga publiku, shiqptar. Në videklipin e kësaj kënge, Gili është shfaqur si çdo herë me stil dhe shumë shije.

Gili ka edhe bashkëpunime me emra të njohur të estradës, si me Shkurte Fejzën, Koronën, Afrim Muqiqin, Danin, Sinan Vllasaliun e shumë emra tjerë të estradës muzikore./21Media