Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun shqiptarë, Gili gjithmonë ia del të jetë e veçantë në muzikë e në stil.

Përmes këngëve Gili  trajtoi tema unike dhe mjaft interesante, shkruan rtv21.tv Por, a e mbani mend baladën e Gilit “Me kast”, të cilin e kishte sjellur me një videkolip shumë interesant në vitin 2004.

Tekstin e kësaj balade e ka shkruar, Ilir Berani dhe në videklipin e kësaj kënge, Gili është shfaqur si çdo herë me stil dhe shumë shije.


“Beso” titullohet projekti i fundit i Gilit që e solli në muajin gusht të këtij viti./21Media