Deputeti i Kuvendit të Kosvës në radhët e PDK-së, Kujtim Gashi në një intervistë per RTV21 foli ndër tjerash edhe për çështjen e zgjedhjes së Presidentit të Republikës së Kosovës.

I pyetur se a kanë kandidat për President, Gashi tha se PDK-ja nuk e ka diskutuar ende çështjen e presidentit duke thënë se janë ditë të vështira për qytetarët dhe vendin, pas dorëheqjes së Hashim Thaçit nga posti i presidentit./21Media