Adriani drejt një bashkëpunimi me artistë ndërkombëtarë

Adriani drejt një bashkëpunimi me artistë ndërkombëtarë

Ylli kosovar që karrierën e tij e nisi në Gjermani, Adrian Bujupi, ka paralajmëruar projektin e ri muzikor. E veçanta e kësaj këgë është se ai do të bashkëpunoj me emra të njohur të muzikës ndërkombëtare. Është fjala për këngëtarin Mohombi dhe reperin Big Ali. Sipas një postimi në Twitter të bërë nga Adriani kuptojmë së kënga do të titullohet  “Kiss Kiss”.

Adriani njihet që nga pjesëmarrja në “Deutschland sucht den Superstar” në vitin 2011 ku pat rrëmbyer zemrat e publikut dhe pat befasuar jurinë me performancat e tij, Ndërkohë që për tregun shqiptar ai ka sjellë shumë këngë që u shndërruan në hite./21Media

adrian bujupi