Modelja dhe këngëtarja e njohur shqiptare, Afërdita Dreshaj sot dy vite i ka dhënë fund beqarisë, duke kurorëzuar dashurinë e saj me martesë me hokeistin çek, Jakub Kindl.

E këtë ditë të veçantë çfiti ka vendosur ta festojnë në një vend që e kanë kujtimin më të bukur të jetës.

Afërdita ka pbulikuar disa fotografi në ‘Instastory’ nga hoteli ku janë zhvendosur, duke treguar se kanë pasur një motiv të veçantë pse e kanë zgjedhur këtë vend.

Afërdita Dreshaj dhe Jakub Kindl ceremoninë e dasmës e kanë zhvilluar  nën praninë e miqve dhe familjarëve./21Media