Flamurtari i Prishtinës do të bëjë gara në Ligën e Parë nga edicioni i ardshshëm.

Skuadra kryeqytetase në edicionin që lamë pas nuk arriti të mbijetojë në elitë.

Me të rënë nga elita, kanë nisur largimet e para nga Flamurtari.

Në mëngjesin e sotëm, mesfushori i skuadrës, Agron Bruqi ka konfirmuar largimin nga Flamurtari pas dy vitesh bashkëpunim.

“Përshendetje miqë, me ketë postim deshta te ju njoftoj se qe nga sot nuk do te jem pjes e klubit KF Flamurtari.

Falenderoj presidetin e klubit Z Imer Ademi , Trajneret , Armaten kuq e zi , met vertet kalova dy vite te jashtzakonshme besoi qe nuk kam
kursyer asgje dhe kam dhene gjithqka nga vetja.

Kf Flamurtarit dhe shokve ju deshiroj se pari shëndet , dhe te rikthehen aty ku e ka vendin”, njoftoi Bruqi.