Sulmuesi Sergio Aguero pritet të jetë përforcimi i parë i Barcelonës në afatin kalimtar të verës.

Mediumet spanjolle kanë raportuar të enjten se Aguero në parim ka arritur marrëveshje me Barcelonën dhe ekipit spanjoll do t’i bashkohet si lojtar i lirë pas përfundimit të këtij edicioni kur edhe i skadon kontrata me Manchester Cityn.

Aguero me transferimin e tij te Barcelona, Aguero do të kthehet në Spanjë pas një dekade të kaluar te Manchester City, me të cilin ekip ka fituar katër tituj kampioni të Anglisë.