Barcelona ka njoftuar edhe zyrtarisht se e ka transferuar sulmuesin argjentina,  Sergio Aguero nga Manchestester City.

Argjentinasi ka kaluar në ”Camp Nou”, si lojtar i lirë dhe ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2023.

Ndërkohë, klubi katalanas njoftohet se i ka vendosur një klauzolë lirimi prej 100 milionë euro argjentinasit.