Ahmeti flet për gjendjen në Prishtinë

Ahmeti flet për gjendjen në Prishtinë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti në “Argument Plus”, foli për masat që i ka ndërrmarrë komuna e Prishtinës në parandalimin e koronavirusit. Ahmeti deklaroi se numri momental i të prekurve është nën kontroll dhe nën pritshmëritë e tij.

I pari i Prishtinës deklaroi se Prishtina ishte e para që bëri thirrje për masa, pa pasur ende asnjë rast të konfirmuar./21Media