Ahmeti kujton shokët në Hagë: Jam i sigurt, drejtësia është në anën tonë

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në koncertin e Ditës së Plisit që është mbajtur sot në Shkup, ka kujtuar edhe bashkëluftëtarët e tij nga Kosova që gjenden në Hagë..
Ai ka shprehur bindjen se drejtësia është në anën e luftëtarëve të UÇK-së.

“Lavdi e përhershme të gjithë dëshmorëve, të gjithë luftëtarëve. Duhet bërë edhe sakrifica edhe më tutje. Unë, bashkëluftëtarët e mi i kam në Hagë sot. Por, kështu na kanë rastisur – ata që kanë paguar çmim, përsëri duhet të paguajnë çmim dhe unë jam shumë i sigurt se drejtësia është në anën tonë”, ka thënë Ahmeti./TV21

Back to top button