Ajaxi shënon fitore

Ajaxi shënon fitore

Ndeshja Real Madrid-Ajax ka përfunduar me rezultat 1:4 dhe me këtë rast Ajaxi ka arritur ta eliminojë Real Madridin nga Liga e Kampionëve në ‘Santiago Bernabeu’.

Ndërkaq, rezultati i përgjithshëm është 5:3, pas dy ndeshjeve në 1/8 e finales.

Ziyech, Neres, Tadic dhe Schone kanë shënuar për fitoren e Ajaxit, ndërsa golin e vetëm për Real Madridin e ka shënuar Asensio.

Në ndeshjen e parë ndaj Ajaxit, Reali ka triumfuar me rezultat 2 me 1, por në Santiago Bernabeu ka humbur 4 me 1./21Media