Xhidisti kosovar, Akil Gjakova sot u shpall kampion i Evropës në xhudo në turneun, i cili u zhvillua në Lisbonë të Portugalisë.

Pas shpalljes më i miri i Evropës, Akili ka reaguar në rrjetet sociale teksa, ka falënderuar të gjithë, e në veçanti trajnerin Driton Kuka.

🥇KAMPION EVROPIAN 2021🔥

Faleminderit te gjitheve per perkrahjen dhe besimin.

Faleminderit trenerit tim Driton Toni Kuka per kohen e kushtuar.

Posted by Akil Gjakova on Saturday, April 17, 2021

Në finale Gjakova e mposhti izraelitin Butbul. Kjo është medalja e dytë e artë për Kosovës pasi një të tille dje e fitoi edhe xhudistja Distria Krasniqi./21Media