Pesë persona kanë mbetur të lënduar në një aksident trafiku, në të cilin janë përfshirë shtatë vetura.

Ky aksident ka ndodhur në Autostradën Ibrahim Rugova”, rruga Suharekë-Prizren rreth orës 17:00. Lajmi për rtv21.tv është konfirmuar nga zëdhënësi i policisë Bajram Krasniqi.

Ai tregoi se njësitë relevante policore, njësitet e zjarrëfiksëve si dhe ndihma e shpejtë, janë në vendin e ngjarjes.

“Si pasojë e aksidentit janë lënduar pesë persona. Njësitë relevante policore, njësitet e zjarrëfiksëve si dhe ndihma e shpejtë, janë në vendin e ngjarjes. Të gjitha veprimet policore janë duke u ndërmarrë lidhur me rastin, përderisa rruga për momentin mbetet e bllokuar për qarkullim ”, tha Krasniqi./21Media