Një person ka vdekur dhe tre të tjerë janë lënduar si pasojë e një vet-aksidenti që ka ndodhur dje në autostradën “Arbën Xhaferi”, Lipjan-Prishtinë.

“Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar katër meshkuj kosovarë, dy të lënduar rëndë dhe dy të lënduar lehtë. Të gjithë të lënduarit janë duke u trajtuar në QKUK. Rreth orës 00:10 është konfirmuar se njëri nga viktimat ka ndërruar jetë dhe është dërguar në IML për Obduksion.”, informoi sot policia përmes raportit./21Media