Një aksident i rëndë është shënuar në aksin Milot-Rrëshen, ku dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën.

Sipas informacioneve paraprake, aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur  “Skuraj”, ku mjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin Gj.N., është përplasur me mjetin tip “Volkswagen” me drejtues shtetasin M.Sh. “Si pasojë e përplasjes ka marrë dëmtime duke gjetur vdekjen shtetasja D.N.,70 vjeçe, e cila ndodhej pasagjere në mjetin  tip “Benz”,me drejtues shtetasin Gj.N.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe është duke e hetuar rastin./Oranews