Një aksident trafiku ka ndodhur sot pasdite në fshatin Lupq të Podujevës.

Sipas informacioneve, aksidenti ka ndodhur në mes dy veturave dhe përveç dëmeve materiale, nuk ka të lënduar.

Në magjistralen Prishtinë-Podujevë është shkaktuar kolonë. Ndërkohë, në vendin e ngjarjes kanë dalur zyrtarët policor.