Të gjithë kemi mbetur me fytyra të kuqe pasi kemi dalë nga tualeti me letër higjienike të mbërthyer në këpucë apo gjëra të tilla. Por, për fat të mirë, edhe lista e Vipave nuk është imune ndaj dështimeve.

Të gjithë, nga super ylli i muzikës pop Mariah Carey te e dashura e Hollivudit Jennifer Lawrence dhe dukeshja e Cambridge kanë rënë keq në stilin e gabimeve, përcjell portali rtv21.tv

E kujtoni kur Kate Midletton i mbeti taka në një virmë hekuri gjatë një parade për Ditën e Shën Patrikut në 2013.

Gjatë këtij incidenti ajo vazhdoi të buzëqeshte dhe nxirrte taket me ndihmën e burrit të saj Princit William.

Ndërkohë, krijuesja e hitit Hero Mariah Carey u desh të mbështetej tek ndihmësit e saj të vëmendshëm pasi një nga këpucë e saj u zbath ndërsa ajo ishte duke ecur një tapet të kuq në New York.

Disa të famshëm, përfshirë Madonna, Jennifer Lawrence dhe Helen Mirren, fatkeqësisht ranë në dysheme pas keqfunksionimeve të vështira të gardërobës.

Madonna fluturoi nga skena në BRIT Awards shkurtin e kaluar pasi një balerin tërhoqi pelerinën e saj të zezë.57-vjeçarja u ngrit shpejt dhe vazhdoi punën e saj sikur asgjë të mos kishte ndodhur.

Ndërkohë, Jennifer Lawrence shkeli mbi fustanin e saj rozë që zhvishej në dysheme ndërsa po ngjitej nëpër shkallë për të marrë çmimin Aktores më të Mirë në Oskar 2013.

Helen Mirren, 70 vjeç, pësoi një incident të ngjashëm pasi u përpoq të ecte nëpër shkallë ndërsa ndiqte një festival filmi në Berlin.

Disa yje janë dukur të pavëmendshëm për dështimet e tyre të mëdha.

Aktorja tuniziane Zaina Dridi tërhoqi poza të zymta për fotografët në një premierë të filmit në tetor dhe nuk dukej se e kishte vërejtur se ajo po shkëlqente me të brendshmet që i vuri në pah.

Një erë i kishte ngritur fustanin e guximshëm, duke zbuluar të brendshmet e saj të pakta.

E njëjta gjë i ndodhi Kristen Bell, e cila ndezi lakun e saj ndërsa ishte në tapetin e kuq në Kaliforni.Fustani rozë i aktores 35-vjeçare zbuloi aksidentalisht më shumë nga sa kishte menduar.

Amal Clooney me dëshpërim u përpoq të zbuste fustanin e saj të verdhë të ndara në mes, me ndihmën e burrit George, 55 vjeç, ndërsa ishte në Kanë.

Heidi,  ra në dysheme pasi shkeli mbi fustanin e saj të zi me xhevahire në gala Toys Are Us./21Media

Mbretëresha britanike, Emma Thompson, 57 vjeç, qeshi me të madhe pasi u rrëzua si pasojë e shkeljes së fustanit të saj në Hollywood.

Ndërsa Naomi Watts, 47 vjeç, fluturoi jashtë skenës pasi pranoi një vlerësim në Los Angeles.

Por nuk janë vetëm vajzat që kanë pësuar nga dështimet e modës.

Jools Holland, 58, ra përtokë  në GQ Men of the Awards në 2014./21Media