Aktori turk Kubilay Aka, i njohur për publikun kosovar nga seriali “Dashuri e Plagosur” dje pësoi një aksident me makinë.

Sipas mediave turke, Kubilay humbi kontrollin gjatë vozitjes por, fatmirësisht nuk pësoi asnjë dëm fizik.

Ky aksident ndodhi pak orë pas një interviste që ai e bëri ku u shpreh se e donte shumë shpejtësinë dhe adrenalinën e makinës. Sipas tij, ai ka pësuar edhe disa aksidente tjera./21Media