Fotografi të rralla të aktoreve

Fotografi të rralla të aktoreve

Falë serialeve të shumta që për vite po transmetohen në televizionet tona, emrat e disa prej aktoreve turke janë bërë shumë të njohur.

Përveç roleve të tyre ato të njohura janë edhe për bukurinë që e kanë, shkruan rtv21.tv

Ato në Turqi para se të bëhen të fashme në aktrim, ishin të njohura për konkurset e bukurisë secila nga to doli të trimufoi në këto gara.

Bëhet fjalë për për Selin Demitar, Selen Soyrder ,Leyla Lydia Tugutlu, Melisa Pamuk,  Amine Gusle, të cilat dikur mbanin kurorën e Miss Turqisë. /21Media 

Selin Demiratar 1999

Selinin të gjithë e njihni  me rolin e saj si “Nermini”në serialin shumë të shikuar “Jetë e hidhur”.

Selen Soyrder 2007

Selen Soyrder te ne u bë e njohur në serialin “Lale Devri”, ku ajo ishte njëri prej personazheve kryesore, Selen ishte në rolin e “Toprakut”.

Leyla Lydia Tugutlu 2008

Leyla njihet me rolet e saj në filma dhe seriale, duke veçuar rolin e saj në filmin “Delibal”, përkrah njërit nga aktorët më të pashëm turk, Çagatay Ulusoy.

Melisa Pamuk 2010

Melisën e njohin të gjithë më shumë me emrin “Asu” nga serilai Kara Sevda.

Amine Gusle 2014

Bukuroshja fitoi famë të madhe nga seriali “Mos u dorëzo”, në të cilin e luan rolin e gruas së Tolgahanit.

Hazal Subasi 2015

Emri Hazal u bë më  i njohur nga seralit “Peng i dashuris” ku aktorja shfaqet në rolin e “Zehrës”. /21Media