Këngëtarja turke Hadise Açıkgöz, dje bëri një thirrje për artistet turke që të publikojnë fotografi pa grim në rrjtet sociale.

“Eja, edhe ti, sfido të dashurin me videon ose foton tënde pa grim me hashtag #e hënë pa grim dhe bashkohu me këtë lëvizje”, ka shkruar Hadise në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Hadise (@hadise)

Aktoret Seda Bakan, Hazal Türesan, Serenay Sarıkay, Hatice Şendil janë disa prej emrave të njohur që e pranuan këtë sfidë./21Media