Gjendja e aktorit nuk është e rënduar

Gjendja e aktorit nuk është e rënduar

Aktori i njohur shkodran, Bruno Shllaku është shtruar këtë pasdite në QSUT, pasi ka pësuar hemoragji cerebrale.

Fatmirësisht gjendja e tij shëndetësore nuk është e rënduar, por ndodhet i shtruar në Reanimacion për tu mbajtur në kontroll.

Ai ka luajtur me dhjetra role në skenën e teatrit dhe kinematografisë.  Bruno Shllaku suksesin e fundit e pati në filmin ” I love Tropoja”./oranews