Aktori turk mbështet Shqipërinë

Aktori turk mbështet Shqipërinë

Aktori turk, Tolgahan Sayışman i njohur te shqiptarët si ”Çënari” ka përkrahur shqiptarët për fatkeqësin natyrore që ka ndodhur sot në oret e hershme të mëngjesit në Shqipëri.

“Me ty Shqipëri” shkruan në fotografinë që ai ka shpërndarë në llogarinë e tij në Instagram, shkruan rtv21.tv

Deri tani raportohet për 15 persona të vdekur dhe qindra të tjerë të lënduar nga tërmeti që ndodhi rreth orës 04:00 të mëngjesit në Shqipëri me magnitudë 6.3 shkallë të rihterit me epiqendër në Tiranë. Ky tërmet dridhi edhe Kosovën, me lëkundje që u dëgjuan edhe në vendet tjera si Maqedonia e Veriut, Serbia, Mali i Zi, Bosnje e Hercegovina, Kroacia, Bullgaria dhe Italia. Raportohen se deri tani kanë mbetur të vdekur 15 persona në Shqipëri nga ky tërmet.

Ndryshe, edhe Almeda gruaja e tij e cila ka prejardhje shqiptare ka përkrahur banorët e Shqipërisë me anë t një postimi në llogarinë e saj në Instagram.

 

Almeda dhe Tolgahan kanë kurorëzuar dashurinë me martesë më 13 shkurt të vitit 2017 dhe janë bekuar me një djalë të cilin e kanë pagëzuar me emrin Efehan./21Media