Aktorja e humorit, Kathy Griffin 59-vjeçare po shet enklavën e pasurisë bashkëkohore në stilin mesdhetar me 8 dhoma gjumi dhe 12 banjo.

Griffin ka hedhur në treg pasurinë e saj luksoze për 15 milionë e 995 mijë dollarë.

Vetëm tre vjet Griffin qëndroi në shtëpi duke ndërtuar një ‘mur’ për ta mbrojtur atë nga fqinji i saj mbështetës i Trump.

Në anën e saj të murit, Griffin, e cila është një nga kundërshtarët më të zëshëm të Trump, jeton në prehrin e luksit në shtëpinë që bleu në vitin 2016 për 10.5 milionë dollarë.

Pamja nga dhoma e gjumit e saj kryesore tregon malet mahnitëse të Kalifornisë përmes dyerve të qelqit që hapen në ballkonin privat.

Ende është e paqartë pse Griffin e porsamartuar ka vendosur të shesë shtëpinë.

Sipas listës së pasurisë nga Josh dhe Matt Altman nga Douglas Elliman, “Në momentin që hyni në dyert e mëdha, shkalla e shkëlqyeshme dhe shkëlqimi i shtëpisë do t’ju marrin frymën”.

Në zemër të shtëpisë është kuzhina me pajisje çeliku inox dhe dy ishuj që derdhen pa probleme në dhomën e shkëlqyeshme.

Dhoma e shkëlqyeshme ka tavane me porosi trarësh druri dhe dyer që krijojnë pamjet e maleve.

Secila nga tetë dhomat e gjumit në shtëpi të gjitha kanë banjën e tyre duke e bërë hapësirën perfekte për mysafirët.

Përfshirë në shtëpi është një zyrë, teatër, dhoma bonusi, bar dhe bodrum vere për argëtim në ambiente të mbyllura.

Por vetëm disa hapa larg është oborri i shtrirë me një pavijon mbresëlënës, sallë pritjeje dhe një pishinë masive 25,000 gallon me buzë të pafundësisë.

Sipas listës, rezidenca është një “banesë e adaptueshme që jep qetësi dhe shkathtësi në botën e sotme moderne”./21Media