Artistja turke Meral Çetinkaya së fundmi ka deklaruar se nuk është e kënaqur me asnjë prej projekteve në të cilat është përfshirë deri më tani.

76 vjeçarja tha se gjithmonë e ka dashur teatrin, por jeta i kishte dhënë drejtim ka serialet, shkruan rtv21.tv

Meral mori çmimin ‘Aktorja më e mirë në rol dytësor’ në Antalia në vitin 2012 me filmin ‘Hazal’, në të cilin ajo luajti në vitet e para të karrierës së saj.

“Unë kurrë nuk do të them se çmimi është i imi, sepse unë në atë kohë duhej të shkoja jashtë vendit”, tha ndër tjera Meral.

Aktroja në karrierën e saj mori pjesë në mbi 50 filma dhe seriale./21Media