Barcelona nuk ka mundësi financiare ta transferoj Neymar

Barcelona nuk ka mundësi financiare ta transferoj Neymar

Presidenti i PSG-së, Nasser Al-Khelaifi ka biseduar me kapitenët e skuadrës dhe iu ka treguar se Neymar do të largohej vetëm nëse do paguheshin 300 milionë euro.

Për brazilianin kanë qenë të interesuar shumë gjigantë evropian si Barcelona, Real dhe Juventus.

Neymar ka kërkuar nga Leonardo, i cili është drejtori sportiv që në një kohë sa me të shpejtë të shitet te Barcelona. Por, sipas Le Parisien PSG që nga fillimi e ka kuptuar që Barcelona nuk ka mundësi financiare për ta transferuar yllin brazilian./21Media