David Alaba ka arritur një marrëveshje për t’iu bashkuar Juventusit kur kontrata e tij me Bayernin të skadojë verën e ardhshme.

Mbrojtësi 28 vjeçar dëshiron të provoj një tjetër kampionat pasi e kaloi gjithë karrierën e tij me gjigantët e Bundesligës gjermane.

Disa klube si, Manchester United, Manchester City dhe Paris -Saint-Germain ishin lidhur me shërbimet e reprezentuesit nga Austria, por duket se Juventuzi e ka fituar këtë garë.