Derisa bisedimet e Real Madridit lidhur me vazhdimin e kontratës së Sergio Ramos kanë ngecur, Los Blancos janë duke u përgatitur për alternativat tjera nëse nuk arrijnë ta bindin kapitenin për rinovim.

Qendërmbrojtësi spanjoll ka kontratë deri në fund të sezonit, ndërsa Mbretërit po mendojnë për disa kandidatë që mund ta zënë vendin e tij.

Në krye të listës së dëshirave të Realit është mbrojtësi i Bayern Munichut, David Alaba, i cili po ashtu ka kontratë me bavarezët deri në fund të këtij edicioni dhe mund të transferohet me parametrat zero.