Këngëtari i njohur, Alban Skenderaj sot po feston ditëlindjen e tij të 39-të, shkruan rtv21.tv

Urimin më të bukur Albani e mori nga bashkëshortja Miriam Cani, e cila për ta uruar personin e zemres ka shfrytëzuar Instagramin.

“Mengjesi me i embel per mua. Gëzuar ditelindjen babi më i mirë në botë. Do të duam sa të kemi frymë”, ka shkruar Mirami poshtë fotografië ku Albani shihet në përqafimin e vajzës dhe djalit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MIRIAM CANI (@miriamcani)

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani ka më shumë se një dekadë që janë  bashkë, ata njihen si një ndër çiftet që arritën shumë mirë ta ruajnë lidhjen e tyre, pavarësisht famës.

Kujotjmë se, Albani e Mirami kanë sjellë së bashku edhe projekte muzikore. “Duamë” mban titullin bashkëpunimi i fundit i tyre. Në fund të Këtij videoklipi çfiti kanë vendosur ta shfaqin edhe një pjesë nga kurorëzimi i tyre. Për tekstin e kësaj kënge është përkujdesur vet Albani, dhe i gjithë teksti është dedikm për dashurinë e madhe që ata e kanë për njëri-tjetrin./21Media