Albian Ajeti pritet të largohet nga West Hami, një vit pas transferimit të tij në Londër për 8 milionë funte.

Ajeti u transferua verën e kaluar nga Baseli, dhe u mendua si zëvendësues i Sebastian Heller, megjithatë 23 vjeçari u paraqit vetëm për pak minutat gjatë gjithë sezonit u paraqit vetëm pak minuta në lojë.

Ndonëse nuk shënoi ndonjë sukses në Premierë, në Ligën e Kampionëve dhe ka regjistruar 10 paraqitje për kombëtaren e Zvicërs, ku ka shënuar një gol ndaj Islandës në Ligën e Kombeve.

Tani Ajeti pritet të transferohet në Celtic.