Kurti akuzoi dy liderët shtetërorë, duke i cilësuar si fajtorët kryesorë për korrupsion

Kurti akuzoi dy liderët shtetërorë, duke i cilësuar si fajtorët kryesorë për korrupsion

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, kërkoi mobilizim të përgjithshëm për të çuar vendin në zgjedhje të reja. Për këtë, ai tha se ka nisur takimet me qytetarë në gjitha qytetet e Kosovës, pastaj përmes mocionit të mosbesimit në Kuvend të rrëzojnë këtë qeveri dhe ta shkarkojnë presidentin Thaçi./21Media