Sipas “Daily Telegraph” Braziliani Alex Telles, i cili për momentin është mbrojtës i krahut të majtë tek skuadra e Portos, raportohet se dëshiron transferimin tek gjiganti anglez Manchester United.

Unitedi ende janë duke provuar ta ulin shumën të cilë po e kërkon Porto, e cila thuhet të jetë rreth 40 milion euro, pasi që trajneri i Manchester-it, Ole Gunnar Solskjaer dëshiron që të ketë rivalitet mes lojtarëve që ka në dispozicion, Luke Shaw dhe Brandon Williams.