Ai ka thënë se do të largohet nga Juventusi para ndeshjes

Ai ka thënë se do të largohet nga Juventusi para ndeshjes

Massimiliano Allegri ka “kërcënuar” presidentin Andrea Agnelli se do të largohet nga Juventus, pak para ndeshjes me Napolin, që është zhvilluar para dy ditësh, në të cilën ka triumfuar Juve.

Gazeta “Corriere dello Sport” është ajo, e cila ka bërë të ditur pak para se të fillonte ndeshja në “San Paolo”.

Sipas medias në fjalë, trajneri italian ka vendosur të deklaronte dorëheqjen para ndeshjes me Atletico Madrid ose të marrë konfirmimin për të vijuar në të ardhmen.

Kjo ka bërë që Agnelli të anulojë takimet e biznesit që kishte planifikuar atë ditë dhe është takuar menjëherë me Allegrin, që e ka bindur të vazhdojë më tej. Mirëpo, pak kohë më parë, vetë trajneri ka thënë se e ardhmja e tij është e paqartë dhe nuk dihet se çfarë do të ndodhë në fund.

Situata është e vështirë tek Juventus-i në prag të sfidës me Atletico Madridin, ku “Zonja e Vjetër” rrezikon eliminimin pas humbjes 2-0 në Spanjë.

Nëse nuk kalojnë në turin tjetër, Allegri do të jetë i sakrifikuari nga presidenti Agnelli, i cili kërkon që investimet e bëra t’i kthehen me sukses në Ligën e Kampionëve.