Karaqi në luftën e dytë do të ndeshet me nënkampionin e botës

Karaqi në luftën e dytë do të ndeshet me nënkampionin e botës

Karateisti kosovar, Alvin Karaqi nuk arriti të kalojë kampionin e tanishëm të botës, kroatin Ivan Kvesic, në rrethin e parë të grupit B të garave të karatesë në Lojërat Evropiane “Minsk 2019”.

Karateisti Karaqi dha maksimumin dhe deri në sekondat e fundit ishte rival i barabartë, por disa gabime në fund i kushtuan me humbje në fund 5:0, në kategorinë -84 kg.

Karaqi në luftën e dytë do të përballet me ukrainasin, Valerii Chobotar, i cili është nënkampion i botës./21Media