Testet pastaj do të nënshkruhet kontrata

Testet pastaj do të nënshkruhet kontrata

Mbrojtësi i Veronës do të udhëtojë për vizita mjekësore në Romë, për t’i kryer testet te Napoli.

Marrëveshje është arritur për 14 milionë euro, ku lojtari do të nënshkruajë një kontatë për pesë vjet me pagë 1.8 milion euro në sezon, mirëpo  do të mbetet në huazim te klubi aktual deri në fund të sezonit.

Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës ishte blerë verën e kaluar nga Dinamo Zagreb, duke u dëshmuar si një lojtar i nivelit të lartë me fanellën e Hellas Veronës.

Ivan Juric e ka vendosur atë në fushë në 18 ndeshje, nga 19 të luajtura deri më tani në Serie A dhe në të gjitha si startues./21Media